Opis
Korzyści:
– nauka nazywania emocji
– wzrost świadomości odczuwania różnych emocji w danej sytuacji
– zabawa
– poznanie siebie
– okazja do rozmowy
Ola Pedagog – terapia pedagogiczna, pomoce i inspiracje edukacyjne
29.90zł Original price was: 29.90zł.14.90złCurrent price is: 14.90zł.
Każdego dnia czujemy emocje. Czasem jesteśmy przestraszeni, a czasem coś nas zdenerwuje. Każda z sytuacji może wywoływać w nas inne odczucie, ciekawe czy uda Ci się je nazwać? Jest to ciekawa forma do nauki rozpoznawania emocji i łączenia ich z codziennymi sytuacjami.
Puste kartoniki pozwolą Ci przepracować też te sytuacje, które były dla dziecka wyjątkowo trudne.
Będą świetne na zajęcia grupowe z klasą, trening umiejętności społecznych, terapię w gabinecie lub zabawę w domu.
Gra składa się z planszy, na której można wybrać odczuwaną emocję oraz z 36 kart z sytuacjami. 4 karty są puste, do uzupełnienia. Zadaniem dziecka jest wskazanie pola z emocją, którą czuje w danej sytuacji.
Wyjątkowe ilustracje namalowała Katarzyna Pałac.
Gra „Moc emocji” to:
Rozpocznij przygodę z edukacją emocjonalną w formie fascynującej gry „Moc emocji”! Kup teraz, aby cieszyć się nie tylko zabawą, ale także rozwijaniem ważnych umiejętności życiowych u najmłodszych.
Korzyści:
– nauka nazywania emocji
– wzrost świadomości odczuwania różnych emocji w danej sytuacji
– zabawa
– poznanie siebie
– okazja do rozmowy
Instagram.com/pani.eg –
Gra „Moc emocji” to fantastyczny pomysł na czas z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jasne zasady, przyjemna szata graficzna i sytuacje, które są znane każdemu dziecku – to przepis na sukces. Gra jest świetnym wprowadzeniem do wprowadzania do świata emocji i rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznhch, dodatkowo sprawdzi się zarówno w pracy indywidualnej, jak i w grupie (np. na TUSie). Polecam
admin –
baaardzo się cieszę! 😉
Emocjomatka –
To już drugi produkt Oli, który mamy w swoim domu. Świadomość i akceptacja swoich emocji to ważny element w wychowaniu moich dwóch córek. Gra „Moc emocji” to prosty sposób na naukę rozpoznawania tego, co czuję w bezpiecznych warunkach. W niej nikt nie przegrywa! Myślę, że poczucie pełnej akceptacji tego, co czujemy jest największym atutem tej metody nauki bycia w kontakcie ze sobą. Dodatkowo daje możliwość otrzymania informacji, które w codzienności mogłyby umknąć. Dla przykładu bycie we centrum uwagi niektóre dzieci uskrzydla, a inne zawstydza. Podoba mi się to, że na samym początku możesz zaangażować dzieci do tego, by przygotowały własne pionki. Daje to możliwość na obserwowanie tego, jak siebie widzą. To naprawdę ciekawe doświadczenie.
Grę polecam tym, którzy wierzą w to, że świadomość własnego stanu emocjonalnego to realna pomoc w radzeniu sobie ze stresem, strachem i zwyczajnymi trudnościami dnia. Wspiera samoocenę oraz poczucie własnej wartości – wszystko to, co czujesz jest okej. Nie ma w niej złych odpowiedzi.