Ola Pedagog – terapia pedagogiczna, pomoce i inspiracje edukacyjne

Medale i dyplomy na zakończenie roku – wzór

Medale i dyplomy na zakończenie roku – wzór

Uff… to już prawie koniec!

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment dla uczniów i nauczycieli. Warto poświęcić trochę czasu, żeby podsumować zajęcia w ciekawej formie i docenić wysiłek uczniów małym prezentem.
Najczęściej stosowaną formą podsumowania są ankiety, które mają wskazać treści, które się uczniom nie podobały i stopień ich zadowolenia z zajęć. Ja najbardziej lubię, jak uczniowie na małych karteczkach wpisują co im się podobało w zajęciach, a co nie, a następnie wieszamy to razem na dużym plakacie i omawiamy.
Ciekawym pomysłem będzie też rundka pytań w formie dokończenia zdania: „Z zajęć najbardziej zapamiętam….”, „Chętnie bym zmienił….”. Daje to nauczycielowi dużą dawkę informacji zwrotnej i szansę na poprawienie niektórych elementów.

Młodsi uczniowie mogą po prostu narysować emotkę oznaczającą czy im się pobały zajęcia, bo rysunkowa forma przemówi do nich najlepiej.


Każdy uczeń chciałby zakończyć rok szkolny z sukcesami na koncie. Do ostatnich chwil trwa walka o świadectwo z czerwonym paskiem. Możemy nauczyć swoich uczniów bycia dumnym z najmniejszych osiągnięć i podkreślić to, czego sami być może, nie zauważyli, nie zawsze są to oceny.

Medale i dyplomy na zakończenie roku – wzory


Przygotowałam medale i dyplomy dla swoich uczniów, które możesz pobrać. Na dyplomie i medalu możesz wpisać uczniowi sukces, nawet ten drobny lub dotyczący miękkich umiejętności: mistrz wydzieranki, mistrz biegu na czas, mistrz czystego stolika, pomocny kolega.

Od Ciebie zależy co będzie zasługą na tym medalu. Możecie też uzupełnić je razem.
Gratuluję, że przeżyłeś kolejny rok szkolny! 😉

A jeśli chcesz zaskoczyć uczniów to polecam Ci wydrukowanie gry, do której na pustych kartach możesz zamieścić hasła dotyczące końca roku i zbliżających się wakacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *